Zover ik weet is het tot 300+ kilo nem toch echt te rijden zonder ADR papieren. Vrachtbrief en brandblusser zou genoeg moeten zijn. Dan zit je ook nog steeds onder de 1000 punten.
Zo rijden er tientallen zo niet honderden busjes tijdens de verkoopdagen rond omdat er ook veel winkels zijn die hun eigen vuurwerk ophalen bij de importeur.
Misschien dat het in Belgie anders geregeld is maar volgens mij is dit gelijk in Europa.
Dat is niet helemaal waar. Onder de 1000 punten mag je vuurwerk vervoeren MET vervoersdocument ZONDER opleiding/cursus gevaarlijke stoffen.
Honderden busjes rijden in de verkoopdagen rond. Boven de 1000 punten wordt het een ander verhaal: EX keuring voor voertuig en dan moet je wel klasse1 hebben maar in het 1.4 is dit niet aan de orde.
Ik ben ADR klasse 1 chauffeur en heb pas weer examen gedaan voor verlenging van mijn papieren.
Een hoop mensen denken dat een vrachtbrief en blusser voldoende zijn bij het vervoer onder 1000 punten.
Dat is dus niet zo.
Ik ga hier niet alles opnoemen maar er komt dus net iets meer bij kijken.