jaspertjuh
Registered User
Ook als freak moet je realistisch zijn. Waarom zou je vanaf 10 uur 's ochtends vuurwerk moet afsteken, terwijl vuurwerk bedoeld is om de jaarwisseling mee te vieren? Het heeft voor- en nadelen natuurlijk, en wij als freaks willen het liefst het hele jaar afsteken. Maar we zijn het er ook over eens dat er wat aan de vandalisme moet gebeuren. En dit zou wel eens kunnen helpen. Bovendien heb ik liever een kortere afsteektijd, dan een vuurwerkverbod.
De beste maatregel zou nog een certificaat zijn waar je voor moet betalen. Zonder zo'n certificaat mag je in heel Europa geen vuurwerk kopen en afsteken, net als een wapenvergunning. Met een Europese wetgeving opzich komen we al een stap in de goede richting.
Maarja, wat dan weer gaat spelen is de inkomsten die winkeliers dan gaan mislopen. Het is een probleem waar vele oplossingen voor zijn, maar bij elke oplossing wordt er wel iemand benadeeld. Waarom kan oud en nieuw niet gewoon voor iedereen een feestje zijn:sad2:
Totaal niet mee eens,
Afsteektijden verkorten zal absoluut niet helpen om vandalisme te bestrijden!
Gasten die nu vandalisme plegen doen dat zwaar illegaal vuurwerk dat ze al weken voor de jaarwisseling in huis hebben, die zullen dan dus echt niet braaf gaan zitten wachten tot ze weer legaal mogen stoken om 22:00 om hun vernielingen te plegen.