Zuid Holland: Goede naleving gedragsvoorschriften Vuurwerkbesluit

Moontan

Moderator
Medewerker
Goede naleving gedragsvoorschriften Vuurwerkbesluit

Tijdens de vuurwerkverkoopdagen aan het eind van 2014 zijn alle verkooppunten in Zuid-Holland Zuid meerdere malen geïnspecteerd door de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid (OZHZ). Met name het gedrag van het personeel en de opslag van het vuurwerk is onder de loep genomen. Dit uiteraard om een veilige verkoop van vuurwerk te garanderen. Over het algemeen werden de regels goed nageleefd. Bij slechts één ondernemer werd handhavend opgetreden, omdat daar vuurwerk buiten de bewaarplaats stond opgeslagen en de deur van de bewaarplaats niet gesloten was. Tijdens de controles zijn in veel gevallen waarschuwingen afgegeven over de aanwezigheid van vuurwerk zonder CE-markering: dat is niet meer toegestaan sinds juli 2014.

Gedrag
Er waren in de regio Zuid-Holland Zuid 36 vergunde verkooppunten voor de verkoop van vuurwerk in 2014. Bij 33 vond daadwerkelijk verkoop plaats. Zes inspecteurs van OZHZ zijn op 29 en 30 december in de weer geweest om al deze verkooppunten nauwgezet te inspecteren. Tijdens de voorcontroles in het najaar lag het accent vooral op de sprinklerinstallaties en andere brandveiligheidsaspecten. Nu werd vooral gekeken of de gedragsvoorschriften uit het Vuurwerkbesluit werden nageleefd. Denk hierbij aan regels zoals de aanwezigheid van vuurwerk alleen in de bewaarplaatsen en verkoopruimte; het aanhouden van de maximale stapelhoogte van vuurwerk in de bewaarplaats zodat de werking van de sprinklerinstallatie niet wordt belemmerd en de maximale hoeveelheid vuurwerk van 25 kilo die iedere klant mag afnemen.

CE-markering
Na een overgangsfase van een paar jaar is begin juli 2014 een nieuwe Europese regel van kracht geworden die vooral administratief van aard is: een CE-markering is vanaf dat moment verplicht op alle soorten consumentenvuurwerk. Vuurwerk zonder de markering mag niet meer worden opgeslagen of verkocht. Het tijdens de verkoopdagen aangetroffen vuurwerk zonder CE-markering is geïnventariseerd en apart gezet in de bewaarplaatsen bij de ondernemers. Dit vuurwerk moet uiterlijk maart 2015 afgevoerd zijn naar een erkende verwerker. OZHZ ziet erop toe dat de betrokken ondernemers dit ook op de juiste wijze doen.

Veilig
Mede door de jaarlijkse voorcontroles hadden de ondernemers tijdig hun zaakjes op orde. Ondernemers weten steeds beter wat er van hen verwacht wordt. Tijdens de controles op de verkoopdagen verliep de samenwerking tussen de ondernemers en OZHZ goed. OZHZ geeft elk jaar het predikaat ‘goedgekeurd verkooppunt vuurwerk’ aan ondernemers die voldoen aan de voorschriften uit het Vuurwerkbesluit. Dit is naast een opsteker voor de ondernemer een signaal voor de consument dat aan alle wettelijke eisen voor een veilige opslag en verkoop van vuurwerk is voldaan.

http://www.ozhz.nl/Laatste nieuws/0/195/Goede-naleving-gedragsvoorschriften-Vuurwerkbesluit/
 
Bovenaan