Venlo (Laatste moment aanrader v/d week)

shinji

Moderator
Medewerker
Ter gelegenheid van de opening van FLORIADE, de grootste tuinbouwtentoonstelling van de wereld, wordt er vanavond een vuurwerkshow(tje) geschoten.
http://www.telegraaf.nl/reiskrant/eropuit/11845664/__Floriade_Venlo_geopend__.html

Wie: Pyrofoor
Wat: Prof, PSE en consumenten (prof tot 5" cylinders) (230 meter)
Waar: Heierkerkweg 1, Venlo
Raar: De aanvraag is 15 Maart 2012 gedaan. Gelukkig kan men uitzonderingen maken in Limburg!

Meer info:
Koningin opent Floriade in Venlo
»
Floriade in Venlo
ANP Toegevoegd: woensdag 4 apr 2012, 08:20

Koningin Beatrix opent vandaag in Venlo de Floriade 2012, de grootste tuinbouwexpositie ter wereld. Vanaf morgen is het evenement een half jaar lang open voor het publiek.

De NOS zendt de opening vanavond uit van 19.30 tot 19.55 uur op Nederland 1.

Het programma biedt ook een impressie van de diverse tuinen op de Floriade en de vele internationale paviljoens die er te zien zijn. Deelnemers uit ruim veertig landen van over de hele wereld hebben een bijdrage aan de expo geleverd. 'Nationale tuinman' Lodewijk Hoekstra zal er zijn modeltuin tonen.

Na de opening door de koningin wordt de start van de Floriade ingeluid met een groot concert in het openluchttheater op het terrein. Daaraan werken onder andere het Limburgs Symfonie Orkest, Chantal Janzen en Rowwen Hèze mee.

De NOS zendt de openingsshow uit op Tweede Paasdag van 09.55 tot 10.55 uur op Nederland 1.

Kabelbaan
De Floriade richt zich niet alleen op vakmensen, maar wil ook een 'theater van de natuur' zijn waar groenliefhebbers en gezinnen plezier aan beleven.

De 70 meter hoge Innovatoren markeert de ingang van het Floriadeterrein, dat zo'n 130 voetbalvelden groot is. Bezoekers kunnen vervolgens kiezen uit vijf thema's die te maken hebben met gezondheid, innovatie, duurzaamheid, natuur en onze voedselvoorziening. Via een kabelbaan verplaatsen ze zich van de ene naar de andere kant van het park. In het theater vindt dagelijks een live-show plaats.

Er worden tussen 5 april en 7 oktober zo'n 2 miljoen bezoekers verwacht op de Floriade, waarvan 40 procent uit eigen land en een even groot percentage uit Duitsland.

Euromast
Het is de eerste keer dat de Wereld Tuinbouw Expo, die eens in de tien jaar wordt georganiseerd, buiten de Randstad plaatsvindt. De vijf eerdere edities werden gehouden in Amsterdam, Den Haag en Rotterdam. Aan de eerste editie in 1960 heeft Rotterdam de Euromast overgehouden.

Na afloop van de Floriade 2012 wordt het terrein omgedoopt tot Venlo GreenPark en zal het in gebruik worden genomen als een duurzaam bedrijventerrein.

In de Innovatoren zullen bedrijven en onderwijsinstellingen worden gehuisvest. De 30 meter hoge Villa Flora, die nu dienst doet als expositieruimte voor bloemen en planten, gaat een toekomst tegemoet als duurzaam kantoorgebouw.
 

heartworm

FPM Kalender Beheer
Medewerker
Tot 5" cylinders is aangevraagd. Ben benieuwd naar de films.
Bedankt voor het melden Rieck! De aanvraag kwam vandaag pas online.
 

RoYvette

FPM Filmer
Dit is idd wel heel kortdag, maar evengoed dadelijk ff kijken of we snel oppas kunnen regelen, en dan rijden we er vanavond ff heen.
 

bridge

Bronzen Member
Maakt de regelgeving onderscheid tussen Cylinders of Sferical shells? Ik vraag dit omdat er zo uitdrukkelijk staat tot 5 inch cylinders.
 

Michel_G

Zilveren Member
Ai, jammer..... Uitgerekend de enige avond deze week dat ik niet kan....

Wel mooi om te zien dat er nog provincies flexibel om kunnen gaan met de aanvraagtermijn voor vergunning. Enige flexibiliteit hoef je (bijvoorbeeld) in provincie Utrecht niet te verwachten!
 

heartworm

FPM Kalender Beheer
Medewerker
Regelgeving maakt geen onderscheid.
Ik heb alleen de term overgenomen uit de toestemming.
Hier kunt u deze lezen. (blz. 9)

Maakt de regelgeving onderscheid tussen Cylinders of Sferical shells? Ik vraag dit omdat er zo uitdrukkelijk staat tot 5 inch cylinders.
 
Laatst bewerkt:

Tony

Administrator
Medewerker
Regelgeving maakt geen onderscheid.
Ik heb alleen de term overgenomen uit de toestemming.
Hier kunt u deze lezen. (blz. 9)

Het was zo dat de afstand van de cilinders groter was (1.5x) dan van ronde bommen.
Ik weet niet of dat intussen al veranderd is.
 

heartworm

FPM Kalender Beheer
Medewerker
Sommige provincie's of de DCMR houden die factor volgens mij aan voor meerslagencylinders.
Enkelslagscylinders mag je volgens mij op dezelfde afstand gebruiken als ronde bommen.
 

stefantvs

Administrator
Medewerker
Uhhhh rijdt er iemand uit de buurt van den-haag toevallig die kant op ?
Dan zou ik graag e.v.t mee willen als dit mogelijk is :)
 

RoYvette

FPM Filmer
Het was even zoeken op het inmense mega groot terrein van de Floriade.
Poehh wat is dit groot, bruggen, wegen, gebouwen, en n kabelbaan wat ze gebouwd hebben.
Je zou denken dan moet er ook een flink showtje met een net budget geschoten word.....
Helaas duurde het vuurwerk alleen 1 min en 43 sec.
Dit hadden we niet verwacht. Voor het publiek van de openingsvoorstelling zal het zeker mooi
zijn geweest om dit erbij te zien. Maar als je alleen het vuurwerk ziet en je denkt dan aan de de naam
Floriade wat wereldwijd is, waar toch zoveel bezoekers voor komen aankomend halfjaar, en Limburg helemaal
op zn kop staat voor de Floriade is toch jammer, jammer en nog ns jammer.

We staan op n flinke afstand van het vuurwerk omdat we de exacte schietlokatie niet konden achterhalen.
Het adres wat bekend was, was van t kantoor, dus hebben daar wat moeten vragen. Helaas kon niemand ons echt
zeggen waar t vuurwerk was, dus zijn we op de goede gok ergens gaan staan waar we veel overzicht hadden.

Omdat er geen aankondiging was ivm de voorstelling verschenen er een salvo van Tourbuillions op.
Deze staan niet op camera.

Hieronder staat de film.
 

stefantvs

Administrator
Medewerker
Thanks voor de film ! zat begin van de avond nog te twijfelen om die kant op te gaan. Als ik het filmpje zo zie heb ik geen spijt dat ik niet bent geweest, jammer dat het maar 1,5 minuut duurde :-( dan is 4 uur rijden net iets teveel :)
Nogmaals bedankt voor de upload :)
 

shinji

Moderator
Medewerker
Zo te zien heeft de tuinbouw een paar magere jaren achter de rug. Ik vind het achteraf niet erg dat ik gekozen heb voor de basketballwedstrijd van m'n zoon.
 

Tony

Administrator
Medewerker
Klote voor jullie beide!
Bedankt voor de moeite die jullie in ieder geval voor de liefhebbers hebben genomen!
 

heartworm

FPM Kalender Beheer
Medewerker
Jammer dat het zo uitpakte.
Duur en precieze plek staat soms gewoon niet in de vergunning. Mevrouw van Floriade die ik vanmiddag aan de lijn had wist geeneens van't vuurwerk af...
Bedankt voor de film.
Ik denk dat dit op 230 meter best wel imposant was qua snelheid en kwaliteit.
 
Bovenaan