Manifest verbod consumentenvuurwerk

Moontan

Moderator
Medewerker
Manifest verbod consumentenvuurwerk

Elf organisaties op het gebied zien en lezen ondertekenen op 30 april het manifest verbod consumentenvuurwerk.

Het Oogziekenhuis Rotterdam stelt dat ondanks de vele campagnes die worden gevoerd om mensen bewust te maken van de gevaren van vuurwerk er toch nog veel slachtoffers te betreuren. Voor 10 mensen is dit jaar slecht begonnen omdat ze een oog moesten laten verwijderen.

Vuurwerkshows
Met grote professionele vuurwerkshows kan iedereen op een veilige manier genieten van (het kijken naar) vuurwerk. Mooi vuurwerk afgestoken door professionals en zichtbaar voor iedereen in de wijde omgeving.

De organisaties die het convenant ondertekenen zijn ervan overtuigd dat een verbod op consumentenvuurwerk ervoor kan zorgen dat er steeds minder verwondingen door vuurwerk worden veroorzaakt.
Het in stand houden van de huidige wijze van de viering van Oud en Nieuw staat volgens de organisaties niet in verhouding tot de verwondingen, de materiële en immateriële schade,.

Hilversum
De gemeente Hilversum gaat het afsteken van vuurwerk in het centrum verbieden. Burgemeester Broertjes heeft hiervoor in overleg met politie en justitie een verordening afgekondigd. Het is nog niet duidelijk of meerdere plaatsen dit voorbeeld zullen volgen.

Hilversum bied als alternatief een professionele vuurwerkshow aan, iets vaarvoor in het manifest ook wordt gepleid.
De burgemeester zei tegenover de NOS dat het verkopen van vuurwerk ook aan banden gelegd zou moeten worden. Nu mag het vuurwerk drie dagen verkocht worden. één dag lijkt de burgemeester voldoende maar daarover moet de politiek een uitspraak doen.

(bron: Oogziekenhuis Rotterdam/NOS)

http://slechtziendenkrant.nl/manifest-verbod-consumentenvuurwerk/
 

GMP82

Zilveren Member
Nee, want het neerdwarrelen van resten in de ogen van het publiek, is dan natuurlijk NIET schadelijk....
 

HocusPocus.Pyro

Registered User
OK, ik heb vast de nodige journaals gemist, maar wat is er nou gebeurd met dit "Manifest"? Een hoop bombarie, ze hadden veel contact met de media en de pers etc na een (no doubt) uitgekookte public relations campagne in kamertjes ... maar waar kan ik nu lezen wat er precies in dat MANIFEST staat? (Iemand een linkje?)

Wat een aantal mensen hier en of andere fora is opgevallen is dat deze groep oogartsen expres onduidelijk lijkt te zijn over hun 'statistieken'; hoeveel oogletsel ontstaat er nu daadwerkelijk bij mensen die een vuurwerkbril droegen, voor zover het gaat om gevallen waarbij geen sprake is van illegaal vuurwerk? De combinatie van legaal Nederlands consumentenvuurwerk en vuurwerkbril lijkt een zeer betrouwbare combinatie. Het moet wel heel erg raar lopen wil je onder die omstandigheden oogletsel oplopen... Vermoedelijk droeg de meerderheid van de slachtoffers met oogletsel geen vuurwerkbril. Uit hun presentaties haal je dit soort info niet.
Wat je er ook niet uithaalt is hoe grondig is hun onderzoek naar de situaties daadwerkelijk? Hoe stel je met zekerheid vast of iemand op de eerste hulp slachtoffer was van iets zelf doen, of dat het echt om een "toeschouwer" gaat? Hier komt wel wat meer methodiek bij kijken dan alleen een vinkje in een hokje zetten op een vragenlijst. Ten minste, als je een aan waarheidsvinding zou willen doen...
 

boozebelly

Registered User
Een totaalverbod per 1 januari 2015. Yeah right... :hehe!:

Vader Abraham zong eens in zijn kleine café aan de haven: "De wereldproblemen die zijn tussen twee glazen bier opgelost voor altijd". Aan dat niveau doet deze brief mij ook denken.
 

elgielo

Registered User
Bedoelen ze dat ze willen dat we alles nog voor 1 januari 2015 opmaken?
Dus 00:00 muisstil en voor die tijd dus de 31e tot 23:59 totale anarchie :tounge:
 

magnolia

Registered User
ach ja de inhoud van die brief liet zich eigenlijk ook wel raden .
alleen geloof ik niet in zo n abrupte einden van onze vuurwerk traditie .
daar komen heel wat meer partijen en aspecten bij kijken voor dat zoiets gebeurt lijkt mij .
maar goed we horen in deze maand hoe we het komende nieuwe jaar gaan vieren .
 
Bovenaan