Grote vuurwerkshow bij Kuiper Koekange
Het duurt nog enkele weken voordat we 2012 afsluiten, en het nieuwe jaar knallend in luiden. Dit gebeurt in ons land traditioneel met veel vuurwerk. Om alvast in de stemming te komen houdt Kuiper Koekange op donderdag 13 december een grote vuurwerkdemonstratie met een grand finale. Die ongeveer anderhalf uur duurt. Daarbij zal weer veel prachtig vuurwerk zal worden ontstoken. Dit is achter de winkel gevestigd aan de Dorpsstraat 57.Deze spectaculaire vuurwerkshow trekt doorgaans veel publiek vertelt een enthousiaste Ajo Kuiper. ‘We laten deze avond particulier en professioneel vuurwerk zien. Vertellen wat het is, en nog belangrijker wat het kost’. Tijdens en na de show is de vuurwerkwinkel geopend.
Bij een bestelling krijgen kopers 15% korting op alles + gratis vuurwerk. Bij elke honderd euro aan gekocht vuurwerk krijgt men zelfs een grote sierpot ter waarde van vijfenveertig euro.
Doordat de Nederlandse vuurwerk beduidend strenger is dan die in de omringende landen, werd het vuurwerk dat in Nederland verkocht mag worden als minder spectaculair beschouwd. Maar daar komt enige verandering in dit jaar, doordat de regelgeving voor vuurwerk versoepelt is. Het netto kruitgewicht is per pot verhoogd van 200 naar 500 gram. Per schot is de norm echter gelijk gebleven. Wel mag er meer worden gekocht. Dat is verhoogd van tien naar vijfentwintig kilo per persoon.
Ajo Kuiper denkt dat het een spectaculaire avond gaat worden. ‘We zijn onderscheidend met onze vuurwerkshow doordat we inkopen bij zes verschillende leveranciers. Het assortiment is daarmee uitgegroeid tot vierhonderd verschillende soorten vuurwerk. Varieerden tot het gewone knalvuurwerk als rotjes, kanonslagen en duizendklappers tot mooie potten, pijlen en siervuurwerk in elke prijsklasse. Van heel goedkoop tot iets duurder. Het grootse gedeelte komt weg bij de Belgische vuurwerkleverancier Zena. Dit vuurwerk is goedgekeurd voor de Nederlandse markt.
‘Om met eigen ogen te zien hoe het wordt gemaakt zijn we begin februari naar China geweest’. Samen met zijn vrouw bezocht Kuiper daar diverse kleine vuurwerkfabriekjes in de provincie Liang. ‘Ze maken daar alles nog stuk voor stuk met de hand. En je mag dit het hele jaar door afsteken op straat, niemand kijkt er echt van op. Het wordt ook gelijk opgeruimd. Ook het zwaardere vuurwerk, wat in ons land als illegaal wordt bestempeld ligt daar gewoon los in de schappen.
Samen met een paar aanwezige collega vuurwerkverkopers elders uit Nederland werd speciale vuurwerkpotten aangeschaft. Kuiper: ‘Het om zgn. doorlontdozen van het merk ‘Garden of Eden’. Deze wegen vierentwintig kilo, maar dan heb je ook wat. Net onder de wettelijke toegestane norm van wat verkocht mag worden. Omdat we een container moesten laten verschepen hebben we dit gezamenlijk gedaan. Maar het is hier in de regio verder niet te koop’. Het eigen samengestelde vuurwerk is te herkennen aan de rode verpakking met de naam Royal Fireworks.
De vuurwerkshow die om 19.00 begint is gratis toegankelijk. Bezoekers worden daarbij getrakteerd op gratis koffie, thee, chocomel en oliebollen. De vuurwerkverkoop bij Kuiper is dit jaar op 28, 29 en 31 december. Dit is te koop in de speciaal ingerichte vuurwerkwinkel. Maar kan ook worden besteld op
www.kuiper-koekange.nl
http://www.koekange.info/2012/12/grote-vuurwerkshow-bij-kuiper-koekange/