Cliff Hooge is Belgisch Kampioen Vuurwerk

Moontan

Moderator
Medewerker
Cliff Hooge is Belgisch Kampioen Vuurwerk

Cliff Hooge uit het Antwerpse Borsbeek is gisteren verkozen tot Belgisch kampioen vuurwerk.

Samen met zijn team van HC Pyrotechnics kon hij de professionele jury overtuigen met een spectaculaire pyromusical. Het Belgisch kampioenschap vuurwerk vond plaats tijdens de Vurige Maandagen in Oostende.

Acht Belgische vuurwerkmakers namen het deze zomer tegen elkaar op in Oostende tijdens Vurige Maandagen. Uiteindelijk werd Cliff Hooge door een professionele jury verkozen tot Belgisch kampioen vuurwerk. Cliff is pas dertig geworden maar is al sinds zijn 15e bezig met vuurwerk. Na verloop van tijd kon hij zelfs van zijn passie zijn beroep maken. Met zijn bedrijf HC Pyrotechnics reist hij de wereld rond om deel te nemen aan vuurwerkfestivals. Daarnaast wordt Cliff ook regelmatig ingeschakeld op filmsets. Zo werkte hij deze zomer nog mee aan een Duitste film ‘Girl with the nine wigs’ die in Antwerpen werd opgenomen.

Twee wedstrijden
Cliff is uiteraard in de wolken met zijn titel: “Elk jaar kiezen we 2 wedstrijden uit waar we aan willen deelnemen. Dit jaar was dat het Belgisch kampioenschap in Oostende en Feuerwerkersinfonie in Potsdam. We hebben ze allebei gewonnen,” lacht Cliff Hooge. Cliff kon de jury in Oostende overtuigen met zijn pyromusical getiteld Mystify: A journey of emotions. Het vuurwerk duurde 15 minuten en was te zien op muziek van o.a. River Dance en The pirats of the Caribbean.

Knokke-Heist
Veel tijd om te genieten van zijn overwinning heeft Cliff Hooge niet want vandaag moeten hij en zijn team aan de slag op het vuurwerkfestival van Knokke-Heist. Cliff heeft immers al jaren de technische leiding van het festival in handen. Daarnaast heeft Cliff enkele uitnodigingen op zak voor wedstrijden in Duitsland, Kroatië, Polen en Frankrijk. “Wie ons dit jaar nog aan het werk wil zien, moet op oudejaarsavond zeker afzakken naar Antwerpen want daar verzorgen we het traditionele eindejaarsvuurwerk. Daar ben ik als Antwerpenaar erg fier op,” besluit Cliff.

http://www.showbizzsite.be/actueel/detail.asp?iImsNid=188058
 

Moontan

Moderator
Medewerker
Borsbekenaar Belgisch vuurwerkkampioen

STIEL GELEERD BIJ VUURWERKFAMILIE HENDRICKX

ANTWERPEN/BORSBEEK - De 30-jarige Cliff Hooge won het Belgisch vuurwerkkampioenschap. Hij verzorgt ook het oudejaarsvuurwerk in Antwerpen. ‘Ik ben hier al van mijn vijftiende van bezeten’, vertelt de Borsbekenaar, ‘en heb nu mijn vuurwerkbedrijf.’
Amper 30 is Borsbekenaar Cliff Hooge en toch heeft hij al 15 jaar ervaring met vuurwerk. Als nieuwkomer werd hij woensdagavond Belgisch vuurwerkkampioen met zijn team van HC Pyrotechnics in Oostende.

‘Ieder jaar nemen we deel aan twee wedstrijden’, zegt Cliff. 'Nu was dat het Belgisch Kampioenschap en het Feuerwerkersinfonie in Potsdam ( Duitsland). We hebben ze alletwee gewonnen. In Oostende won ik met de pyromusical Mystify: A Journey of emotions. De jury lette op tempo, originaliteit, duur, kleurgebruik en veiligheid.’

Cliff neemt deel aan vuurwerkfestivals over de hele wereld en heeft de technische leiding van het vuurwerkfestival van Knokke-Heist. Hij wordt zelfs ingeschakeld op filmsets. ‘Maar het spectaculairste was vuurwerk afschieten aan een waterval van 100 meter hoog in Quebec, Canada.’

Hij is al bezeten van vuurwerk sinds zijn vijftiende. ‘Toen ik de opleiding elektriciteit volgde, vroeg mijn leerkracht om hem te helpen bij de Antwerpse bekende vuurwerkmakers Hendrickx. Later mocht ik meehelpen tijdens de oudejaarsvuurwerken op de Schelde.’

Drie jaar geleden startte hij zijn eigen bedrijf en dit jaar mag hij zelf het oudejaarsvuurwerk verzorgen in Antwerpen. ' Daar ben ik natuurlijk fier op.’

Cliff heeft trouwens veel te danken aan de vuurwerkfamilie Hendrickx. 'Nu nog steunen ze mij of steken ze me een hart onder de riem.’ Bij hen is hij ook verslaafd geraakt aan vuurwerk.' Het trekt een massa volk en het is magisch. Die reacties van het publiek en het applaus na zo'n vuurwerkspektakel, geven ook echt voldoening. Zoals voor een acteur of zanger op het podium is dat een beloning op het einde van de rit.’

Schrik

En dan een bekentenis: ’Ik heb schrik van vuurwerk. Van knallers moet ik niets weten. Al ons vuurwerk wordt ook elektronisch bediend. Ik wil niet dat er een van mijn medewerkers iets overkomt. Zo heb ik ook een springstofbrevet en werk ik nauw samen met de brandweer. Een vuurwerkramp zoals in Enschede wil ik nooit meemaken.’

http://www.nieuwsblad.be/article/detail.aspx?articleid=DMF20120823_00268451
 

Moontan

Moderator
Medewerker
Cliff Hooge laat het knallen

De 30-jarige Cliff Hooge uit Borsbeek is woensdagavond in Oostende Belgisch kampioen vuurwerk geworden. Een zestienkoppige jury vond het spektakel van Hooge en zijn team HC Pyrothechnics het beste van de acht deelnemers.
Bij de jurering werd rekening gehouden met tempo, originaliteit, duur, kleurgebruik en veiligheid bij het afschieten van het vuurwerk. Hooge is voor het grote publiek geen bekende naam, maar in de wereld van het vuurwerk behoort hij tot de absolute top. Zo heeft hij onder meer de technische leiding over het beroemde vuurwerkfestival van Knokke-Heist. Ook in verschillende internationale films liet hij zijn kunnen zien. Hij is dan ook al sinds zijn vijftien jaar actief bezig met vuurwerk.

“Toen ik op school zat op het Kiel, mocht ik met een leraar die een vuurwerkshow organiseerde, meegaan als hulpjongen. Ik moest alleen maar wat dozen dragen”, vertelt Hooge. Maar sinds die dag heeft de Borsbekenaar de microbe voor vuurwerk wel stevig te pakken. “Je kunt met vuurwerk 20 minuten lang mensen entertainen, verbazen en ontroeren. Ik voel me geen ster, maar ik krijg met mijn vuurwerk toch 40.000 mensen in vervoering.”

De vuurwerkspecialist zit veel in het buitenland. Zo staan er voor hem dit jaar nog projecten op touw in onder andere Zwitserland en het verre Dubai. “Dat reizen en werken met een internationaal gezelschap vind ik zeer leuk”, vertelt Hooge.

Momenteel organiseert hij mee het internationaal vuurwerkfestival in Knokke-Heist, waar verschillende landen op het strand het beste van zichzelf geven. Zaterdag 25 augustus staat Mexico op de kalender. Op maandag 27 augustus is het de beurt aan Polen. Het spektakel begint telkens om 22u.

http://www.gva.be/regio-antwerpen-zuid/borsbeek/hooge-laat-het-knallen.aspx
 

hardcore0438

Registered User
leuke teksten alleen beetje jammer van z'n enschede verhaaltje:

"En dan een bekentenis: ’Ik heb schrik van vuurwerk. Van knallers moet ik niets weten. Al ons vuurwerk wordt ook elektronisch bediend. Ik wil niet dat er een van mijn medewerkers iets overkomt. Zo heb ik ook een springstofbrevet en werk ik nauw samen met de brandweer. Een vuurwerkramp zoals in Enschede wil ik nooit meemaken."

Iemand als hij zou beter moeten weten.
 
Bovenaan