Chinees Nieuwjaar 2015 afgelast wegens geldgebrek

Titan

FPM Hangouderen
De komende viering van het Chinees Nieuwjaar op de West-Kruiskade in Rotterdam gaat niet door. De stichting die het feest organiseert heeft te weinig sponsorgeld bij elkaar kunnen brengen.

Het Chinees Nieuwjaar zou op woensdag 18 februari 2015 gevierd worden, maar is nu al afgelast, laat vice-voorzitter Kwong Wah Choy weten. “Afgelopen woensdag hebben we het besluit met tranen in onze ogen genomen. We hebben in totaal 50.000 euro nodig om de viering goed te kunnen organiseren, maar we hebben niet eens 10.000 euro bij elkaar.”

Crisis
Choy wijt het geldgebrek aan de crisis. “Het gaat economisch slecht en bedrijven willen geen geld uitgeven. Ook in de Chinese gemeenschap heeft niet iedereen het even makkelijk, zo gaat het bij de restaurants ook niet op en top.”

Lange voorbereiding
De stichting China Festivals Rotterdam - die het feest al vijf jaar organiseert - heeft het besluit nu al moeten nemen omdat het minimaal drie maanden duurt om het feest te organiseren. Zo moeten er veel vergunningen worden aangevraagd, omdat de gehele West-Kruiskade tijdens de viering wordt afgesloten.

Proberen nu 2016
Volgens Choy is het niet mogelijk om het Chinees Nieuwjaar in een kleinere opzet te laten doorgaan. Daarom richt de stichting zich nu op de viering op woensdag 10 februari 2016. Mocht zich nog een grote sponsor zich aandienen, dan moet deze zich volgens Choy snel melden, want de tijd dringt.

Bron: Media Rijnmond
 

Dim

Product Beheer
Medewerker
Even met alle respect! 50.000€!!!! Whaaaaattttt... 20x een 100.000 klapper, een klein showtje, een podium met een paar optredens en klaar....
 

raymondv

Registered User
Das klote zeg! Ben benieuwd of ie in Den Haag doorgaat ... de website is nog niet bijgewerkt maar op een andere site zag ik dat het zaterdag de 21e zou zijn... echter de rest van de info (programma) staan nog allemaal spul van 2014 .... in de gaten houden dus.
 

sisser

Registered User
Ben hier vanaf de 1e keer bij geweest, toen was het niet zo over georganiseerd en veel aantrekkelijker. Waarschijnlijk ook een stuk voordeliger.
Tja, veiligheid...? Er is toen nooit iets mis gegaan.
 

Tony

Administrator
Medewerker
De winkeliers moeten €250 per (rol?) winkel betalen voor 1 rolketje. Daar zit dan schoonmaak etc. bij. Belachelijk


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Dennis010

Registered User
Advocaat van de duivel modus aan: "Knallers zorgen voor de meeste overlast, goed voor onze hobby dat het niet door gaat..... of geldt dat hier niet bij?" Advocaat van de duivel modus weer uit.

Verwensingen, commentaren, scheldkanonnades hieronder graag
 

Dim

Product Beheer
Medewerker
Advocaat van de duivel modus aan: "Knallers zorgen voor de meeste overlast, goed voor onze hobby dat het niet door gaat..... of geldt dat hier niet bij?" Advocaat van de duivel modus weer uit.

Verwensingen, commentaren, scheldkanonnades hieronder graag

Tsjaah, ik vind een rol toch anders als een cobra of vergelijkbaar of ZELFS harder. Sorry.


De winkeliers moeten €250 per (rol?) winkel betalen voor 1 rolketje. Daar zit dan schoonmaak etc. bij. Belachelijk


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ken je nagaan hoeveel rolletjes je hebt voor 50.000euro!
 

Dennis010

Registered User
Cobra is zeker harder, maar ik denk dat we van AL het knalvuurwerk af moeten, vandaar mijn comment. Maar er is zoals gewoonlijk geen kip meer te vinden hier, een week na oud en nieuw, dus de reacties vallen tegen. :hehe!:
 

Koetje

Registered User
We moeten zeker niet van de rollen af, ik denk niet dat heel veel mensen problemen hebben met een rolletje met oud en nieuw.
 

magnolia

Registered User
erg jammer voor hun dat ze het feest niet door kunnen laten gaan .
want ja ook zij willen het nieuwe jaar op een leuke manier inluiden .
waar de hoge kosten in gaan zitten weer ik niet maar als je dom weg het geld niet hebt is dat heel jammer .
volgend jaar weer beter dan .

ja ik denk maar zo het is ook voor hun maar 1 keer oud en nieuw .
 
Laatst bewerkt:

HocusPocus.Pyro

Registered User
Ben hier vanaf de 1e keer bij geweest, toen was het niet zo over georganiseerd en veel aantrekkelijker. Waarschijnlijk ook een stuk voordeliger.
Tja, veiligheid...? Er is toen nooit iets mis gegaan.

Tsja Sisser, dat 'er nooit iets is mis gegaan', dat is echt de KERN van ons probleem. Heel vaak bedenken ze maar wat.

Wie zijn 'ze' in dit geval? De mensen die verantwoordelijk zijn voor het opstellen van de regeltjes, de randvoorwaarden.

Het lijkt vaak wel alsof dit soort mensen verheven zou zijn boven het gewone volk. Als zij iets bedacht hebben, dan gaat dat ook gebeuren. De gewone burger of de ondernemer is niet bij machte om nieuwe regeltjes aan te vechten. Maar dit is absurd, want je krijgt hierdoor schijnveiligheid (men waant zich veiliger terwijl er niks is gedaan dat het veiliger maakt), de kosten lopen op (want alles wat bedacht wordt moet ook "professioneel" worden gecontroleerd en door profs worden uitgevoerd). Ondertussen is het geld besteed aan iets waar niets mis mee was, dus is het geld op als je het geld straks nodig hebt voor zaken die wel belangrijk waren.

Die eis van sprinklers in de Nederlandse bunkers voor consumentenvuurwerk is ook zo'n voorbeeld. Of die extra opgevoerde controles van verkooppunten door bijvoorbeeld DCMR; ook zo'n onzin. Daar is nog nooit iets misgegaan. In de hele Nederlandse historie is bij verkoop van consumenten vuurwerk nog nooit iets gebeurd. Sterker nog, er zijn in oktober 2000 brandproeven uitgevoerd met consumentenvuurwerk om te bepalen wat er gebeurd als een vuurwerkverkooppunt in de brand gaat. Het effect viel heel erg mee. De brandweer moest het brandje helpen door de beschermende deur weg te trekken. Zie video.

https://www.youtube.com/watch?v=s2xxGG0XSAU
 
Bovenaan