1001 weetjes over Vuurwerk

Davis

Registered User
weetjes.png


Om nog even in de stemming te blijven. Kennis van vuurwerk? Laat jouw mede-pyrofreak weten wat jij allemaal weet van vuurwerk.

Wist jij dat...
  • Op een 100.000-klapper bij lange na geen 100.000 "rotjes" zitten? Op een 100.000-klapper zitten er in werkelijkheid maar circa 3500. Dit geld uiteraard ook voor de andere waardes.
    [*] Nederlands consumentenvuurwerk geklasseerd is in Subklasse 1.4? Dit is de laagste klassering, waarin de schade bij ontploffing hoofdzakelijk beperkt moet blijven tot de verpakking van het betreffende vuurwerk. Dit dus mits het vuurwerk ontploft tijdens transport en/of opslag.
    [*] Fish effect (zie video) in het vuurwerk gecreëerd wordt door speciale lontjes die bij ontbranding elk een willekeurige kant op schieten?
    [*] Als je vuurwerkfeiten intypt bij een zoekmachine je alleen maar dat nepboek van stichting staakt het vuren krijgt?
    [*] Marco Polo het vuurwerk naar Europa heeft gebracht?
    [*] Peter de Grote (Russsische Tsaar) zo blij was met de geboorte van zijn zoon, dat hij een 5 uur durende vuurwerkshow liet organiseren?
    [*] De stof ammoniumnitraat die voor een minimaal percentage aan een nitraatbom wordt toegevoegd ook voor een zéér klein percentage in verschillende groenten zit zoals kool en bieten?
    [*] De volgende 7 staten in Amerika al het vuurwerk voor consumenten verbieden?:
    Arizona, Delaware, Georgia, New Jersey, Massachusetts, Rhode Island, New York
    [*] Fonteinen in Nederland maar maximaal 200 gram kruit mogen bevatten? Je ziet ook vaak vulkaan fonteinen, ofwel conische fonteinen. Deze mogen maar 100 gram bevatten. Dat is omdat ze geleidelijk toenemen en zo meer kruit pakken waardoor ze steeds krachtiger worden.
    [*] Oud en nieuw in de volgende talen: New years eve (Engels),Sylvester (Duitsland), Saint Sylvestre (Frankrijk), Fin de Año (Spanje), Новый год (Rusland), Vigilia di Capodanno (Italie) heet?
    [*] Je een grondbloem kunt 'modificeren' tot een harde knaller met alleen nijptang?
    [*] Vuurwerk officieel werd afgestoken om geesten te verjagen?
    [*] De vuurpijl ook wel wordt gezien als een 'transportmiddel'?
    [*] Buskruit het oudste bekende explosieve mengsel is?
    [*] Buskruit nu nog het meest gebruikte mengsel is in vuurwerk?
    [*] Lawinepijlen eigenlijk niet bestaan. Er worden voor het opwekken van lawines precies geplaatste explosieven (dynamiet) gebruikt, een pijl is hier te willekeurig voor.
    [*] er een speciaal programma bestaat voor winkeliers die vuurwerk verkopen om hun verkoop/planning in de gaten te houden (zie http://www.vuurwerkprogramma.nl/)
    [*] pas sinds 153 voor Christus nieuwjaarsdag op 1 januari begint? daarvoor op 23 maart (Babyloniers) of 25 maart (Romeinen).
    [*] Julius Ceasar nieuwjaar verbond met het feest voor de god Janus (heer van alle begin en bewaker van de poorten naar de hemel en de aarde)
    [*] Sylvester (naamgeving oudjaar in Duitstalige landen en Frankrijk) de naam was van een paus in het jaar 314 voor Christus
    [*] Vuurwerk 'Emotie' is?
    [*] zogenaamd de door veel importeurs gebruikte term "Zuivere flash" op onwaarheden berust en te weinig kennis van zaken? (meer info - Click!)
    [*]

Weet jij er meer? Zet ze snel in dit topic!
 
Laatst bewerkt:

joszie

Zilveren Member
Tja over vuurwerk zelf zal niet heel veel zijn wat nog niet bekend is bij de freaks LOL

wist je dat...

-als je vuurwerkfeiten intypt bij een zoekmachine je alleen maar dat nepboek van stichting staakt het vuren krijgt?
 

joszie

Zilveren Member
okay. ff een leukere

- Marco Polo het vuurwerk naar Europa heeft gebracht?
- Peter de grote (Russsische Tsaar) zo blij was met de geboorte van zijn zoon, dat hij een 5 uur durende vuurwerkshow liet organiseren
- de volgende 7 staten in Amerika al het vuurwerk voor consumenten verbieden:
Arizona
Delaware
Georgia
New Jersey
Massachusetts
Rhode Island
New York
 
Laatst bewerkt:

Davis

Registered User
Hoofdpost ge-update

@Joszie's 1st post: De meeste mensen zullen hier veel verstand van vuurwerk hebben. Maar je komt altijd weer geinige vuurwerk-gerelateerde dingetjes tegen op internet, soms zelfs leuk genoeg om ze met andere te delen.

Any more?...
 

KruitFreak

Registered User
Fonteinen mogen in NL maximaal 200 gram kruit bevatten. Je ziet ook vaak vulkaan fonteinen, ofwel conische fonteinen. Deze mogen maar 100 gram bevatten. Dat is omdat ze geleidelijk toenemen en zo meer kruit pakken waardoor ze steeds krachtiger worden.
 

joszie

Zilveren Member
oud en nieuw in de volgende talen:
New years eve (Engels)
Sylvester (Duitsland)
Saint Sylvestre (Frankrijk)
Fin de Año (Spanje)
Новый год (Rusland)
Vigilia di Capodanno (Italie)
heet?
 

Davis

Registered User
Weet je dat... Vuurwerk officieel werd afgestoken om geesten te verjagen?

En wist je dat... De vuurpijl officieel door het leven gaat als 'transportmiddel'?
 
Laatst bewerkt door een moderator:

Uutgrunn

Registered User
Weet je dat .... Buskruit het oudste bekende explosieve mengsel is?
En dat buskruit nu nog het meest gebruikte mengsel is in vuurwerk?

Is het wat? Lijken mij wel weetjes. Idd een leuk topic!!
 

GMP82

Zilveren Member
Wist je dat lawinepijlen eigenlijk niet bestaan. Er worden voor het opwekken van lawines precies geplaatste explosieven gebruikt, een pijl is hier te willekeurig voor.
 

joszie

Zilveren Member
... er een speciaal programma bestaat voor winkeliers die vuurwerk verkopen om hun verkoop/planning in de gaten te houden (zie http://www.vuurwerkprogramma.nl/

.. pas sinds 153 voor Christus nieuwjaarsdag op 1 januari begint? daarvoor op 23 maart (Babyloniers) of 25 maart (Romeinen).

-- Julius Ceasar nieuwjaar verbond met het feest voor de god Janus (heer van alle begin en bewaker van de poorten naar de hemel en de aarde)

-- Sylvester (naamgeving oudjaar in Duitstalige landen en Frankrijk) de naam was van een paus in het jaar 314 voor Christus

--- er ook behalve sinterklaas en de kerstman ook Sylvesterclaus bestaat. Dit vooral in Oostenrijk en Zwitserland (zie filmpje: http://www.swissinfo.ch/eng/multimedia/video/Sylvester_Claus.html?cid=667924)
 

elgielo

Registered User
en dat.... je bent een rund als je jezelf geen vuurwerk gunt.
en dat.... je bent een vent als je van het vuurwerk bent.

en dat.... zogenaamd de door veel importeurs gebruikte term "Zuivere flash" op onwaarheden berust en te weinig kennis van zaken :p
Hier zit een heel technisch verhaal achter die ik je zal besparen maar het komt er op neer dat ze bedoelen flash van andere grondstoffen of fijnere grondstoffen.
Er zit een verschil tussen technisch zuiver en chemisch zuiver maar dit verschil loopt slechts in de paar procenten en is verwaarloosbaar ten aanzien van het doel dat er mee bereikt moet worden.
Sowieso zal er geen commerciele vuurwerkmaker rondlopen in de wereld die chemisch zuivere grondstoffen gebruikt want dan zou het vuurwerk minimaal zon 5 keer duurder zijn dan nu.
 
Bovenaan