Wel eens een ongeluk gehad?

StaarTT

Registered User
Paar jaar geleden, 3 januari. Nieuwjaars borrel in de kroeg(ja ik weet het alcohol!).
10 lawine pijlen, in van die fiets klemmen. Leuk allemaal achter elkaar afsteken...
Toen ik ergens halve wegen was, zag ik dat de vorige moeite had met opstijgen(te strak in de klem of een foute stijglading?)
Hij bleef precies op de hoogte van mijn hoofd "zweven" ik heb toen(gelukkig met de buitenkant) de pijl weggeslagen met mijn hand. Precies op dat moment boem! Geloof me, ik nog nooit zo'n harde klap gehoord!!

Gevolg... Hele gezicht en hand vol met wondjes, brandwonden en veel bloed. Een paar dagen suisende oren, nu nog steeds aan de linkerkant voor ongeveer 75% doof. Flinke scheur tussen me wijs en middel vinger, met veel hechtingen. Niet leuk, maar ja. Wijsheid komt met de jaren... *ahum*
 

KoenL

Registered User
Paar jaar geleden, 3 januari. Nieuwjaars borrel in de kroeg(ja ik weet het alcohol!).
10 lawine pijlen, in van die fiets klemmen. Leuk allemaal achter elkaar afsteken...
Toen ik ergens halve wegen was, zag ik dat de vorige moeite had met opstijgen(te strak in de klem of een foute stijglading?)
Hij bleef precies op de hoogte van mijn hoofd "zweven" ik heb toen(gelukkig met de buitenkant) de pijl weggeslagen met mijn hand. Precies op dat moment boem! Geloof me, ik nog nooit zo'n harde klap gehoord!!

Gevolg... Hele gezicht en hand vol met wondjes, brandwonden en veel bloed. Een paar dagen suisende oren, nu nog steeds aan de linkerkant voor ongeveer 75% doof. Flinke scheur tussen me wijs en middel vinger, met veel hechtingen. Niet leuk, maar ja. Wijsheid komt met de jaren... *ahum*

En hoe denk je nou over je actie? Had je er vooraf over nagedacht dat het ook anders zou kunnen aflopen? Ik lees gelukkig niets over gewonden in het publiek, hopelijk is dat ook niet gebeurd?
 

StaarTT

Registered User
En hoe denk je nou over je actie? Had je er vooraf over nagedacht dat het ook anders zou kunnen aflopen? Ik lees gelukkig niets over gewonden in het publiek, hopelijk is dat ook niet gebeurd?

Ja stom natuurlijk he, vooraf niet over nagedacht. We zaten in de kroeg. En iemand zei, ik heb nog wat over.. Ik zei, haal maar op leuk! Gelukkig niks met de omstanders gebeurd, omdat hij gelijk uit elkaar klapte. Ben ik de enigste die gestraft is voor mijn fout.

Ik heb dit min of meer hier neer gezet, zodat andere(jongere, jaja ik ben 34) er hopelijk een wijze les uittrekken.

Dus geen vuurwerk en alcohol, zeker niet met zulke dingen.
Pijlen, altijd afschieten vanaf een "lanceer station"
En als je iets ontstoken heb, altijd voldoende afstand nemen!
 

astronaut123

Registered User
Vrienden van mij hebben veel illegaal. Dus aantal keer stukje gips/beton tegen me aangehad. Een of anders tukje knalvuurweerk met plastic dopje. Dopje precies tussen de ogen. 2 soorten rotjes gehad met de 1 minder klei dan de ander. Poging om op te gooien had in me hoofd zitten dat ik iets langer moest wachten maar dit was er een met minder klei dus BAM op 3 cm van me oor af. Nog vaak piep van. En 5 x een pot om zien vallen in mijn richting waarvan 3 keer ik geraakt werd.

Astro
 

andre1

Registered User
nou dan ik ook maar .....strijker in mijn hand als klein jochie,maatje gered op eruggg korte afstand een 4"langs zijn knar....
en top of the bill ik weet het nog heeeeel goed woonde nog thuis en zoals de meeste van mijn leeftijd druk in de weer met strijker,s ff een bommetje in elkaar flansen echter kwam mijn pa binnen en zag de berg kruit liggen uhhhhh piep in mijn oren ja van de klap voor mijn harsens. pijn ja van die zelfde klap en de trap thuis ook gezien echter geen trede geraakt die ouwe was not amused op zijn zachts gezegd.daarna nooit meer geklooit met dit toch mooie maar gevaarlijke speelgoed,
ik woon nu schuin tegenover een jongen die zijn halve hand mist door lawinepijlen e.d te strippen [dit is echt mis gegaan]
hierdoor nog meer respect gekregen voor onze leuke hobby,ik hoop ook dat niemand ermee aan de gang gaat je doet jezelf maar ook je familie een hoop ellende mee aan.
[laatste klinkt vaderlijk maar ik meen het wel]
 
Laatst bewerkt:

vicious

Registered User
2 jaar geleden met een gewone pirat strijker. Gooide m direct na t ontsteken weg, maar knalde direct. 4 uur langen heftige oorsuizen + lamme rechterduim (en veel pijn). Voor mij alleen nogmaar lont.
 

Rooble

Registered User
Het is zo herkenbaar allemaal. En ik denk inderdaad dat vele van ons van geluk mogen spreken. Iedereen krijgt een keer het moment van bezinning en gaat na denken dat het echt onwijs dom is wat je aan het doen bent. Bij de een komt dat moment te laat, en de ander net op tijd. Enkele dagen geleden weer in tilburg, jongens met strijkers in een buis. Jammer dat je als je jong bent zo naief en onwetend bent. Laten we hopen dat de jeugd slimmer wordt als ons. Jammerlijke is wel dat mensen dit soort experimenteren meteen op vuurwerk toeschuiven. Terwijl het meer knoeien met scheikunde is.
 

USRRobiwan

Registered User
Drie jaar geleden een Messier potje uit elkaar geklapt. (ik stond te filmen vanaf een meter of 15) één van de shells klapte tussen mijn benen in. Niks van gemerkt verder, veiligheidsbril en alpine oordopjes. Wij zijn altijd met een hele groep en als we stoken zorgen we dat iedereen in de tuin blijft (met schutting er omheen) en zijn er slechts twee mensen die de opgestelde potten afsteken op het plein er achter.

Er zijn veel kinderen in onze vriendenkring en het moet natuurlijk we allemaal leuk blijven. En ook de koters in de buurt die komen kijken worden het plein af geschopt voor hun eigen bescherming.

Eigenlijk is bovenstaande veiligheid uit eigen ervaringen uit de jaren 70/80. In mijn jeugd had je hele buurten die oorlog met elkaar aan het voeren waren. De strijkers, bazooka's, voetzoekers, starbals, pijlen en Romeinse kaarsen ballen vlogen door de straten heen. De Chinese onderburen schoten hun pijlen dwars door de straat vanaf het autodak en lachen en stampen met de voeten van de lol als ze het succesvol ergens bij de overburen naar binnen kregen of de mensen zagen vluchten. Mijn broertje in ik stonden uren voor het raam te kijken naar wat er allemaal gebeurde daar beneden in de straat.

De jaren 70 en begin jaren 80 zijn totaal niet te vergelijken met nu. Toen stond echt iedereen buiten te stoken hele straten vol met mensen die aan het knallen waren. In elke straat was een vuurtje op een kruispunt en overal stond het helemaal blauw van de sterretjes in pvc pijp rookbommen. Als je een straat door moest, was je dik een kwartier bezig om er veilig doorheen te komen omdat iedereen met knallers aan het gooien was.

Als ik nu door de wijk naar huis loop in de ochtend zie ik hier en daar wat afgestoken vuurwerk op een verdwaalde hoek. Wat is de mentaliteit veranderd en wat mis ik die tijd soms als ik in een lege straat sta om 00:20 uur...
 
Laatst bewerkt:

koenco007

Registered User
laatst op school tuidens het omklenden na de gym les waren twee jongens uit mijn klas zo dom om een grondbloem in een prullenbak te gooien. het erge was die prullenbak stond bij de deur en dat was de enige uitgang. Dus toen ik hoorde dat ze dat gingen doen ben ik samen met een andere jongen maar buiten het kleedlokaal mijn schoenen aan gaan doen. toen hoorde ik de grondbloem afgaan, daarna vloog de prullenbak in de fik en stond al snel het hele kleedlokaal blauw. ik zag gehaast alle andere jongens naar buiten rennen somigen pas half aangekleed. gelukkig is er niemand gewond geraakt en hebben andere jongens het weer uitgekregen met een flesje water de school is dus niet in de fik gegaan( best jammer eigenlijk)....
 

lenny499

Registered User
@koenco007

Dit verhaal heb ik laatst ook gehoord van mijn neefje, Tijn van Gessel.
Je zit in Roermond op school eah:tounge:
 

bluebear

Registered User
een vriend die niet oplette en een nitraat neergooide terwijl ik om de hoek kwam lopen.
een half uur lang een piep in de oren maar was gelukkig wel een belgische nitraat.
geluk gehad en hij kijkt een stuk beter uit.
 

lenny499

Registered User
Vorig jaar op oudjaarsdag.
Een vriend van mij stak expres een silver cracker precies achter mij af, op 30 cm ongeveer. Het was zijn bedoeling om mij te laten schrikken. Net opdat moment bukte ik mij, waardoor ik met mijn hoofd nog dichter bij deze nitraat stond. Hij ging af en ik kreeg een enorme pijn aan mijn oren. Ik heb hem verteld dat dit absoluut niet grappig was, en dat hij maar beter weg kon gaan als hij niet fatsoenlijk met vuurwerk om kon gaan.
Ik heb de hele dag met een vage ruis in mijn oren gelopen, en met een keiharde piep. Deze piep hoor ik nu soms nog.
Verder heb ik der blijvende gehoorschade aan over gehouden, want heel vaak als mensen tegen mij praten, en der zijn omgevingsgeluiden bij, versta ik er geen woord van. Vervelend dus!
 

-PTA-

Registered User
ik heb nooit iets ergs gehad of gezien aleen een babypijltje die omhoog ging en toen omdraaide en de heg in ging (optijd weten te blussen)

en een pot die met zijn laatse kogel bezig was en toen omviel de kogel ging tussen mijn benen tegen het been van mijn zus (ketste hij af) en klapte tegen mijn moeders been (klein effect dus viel mee aleen een brandt plek)
 

Stefan Tetteroo

Registered User
Nooit iets ernstigs.

Wel is wat potjes gehad die opeens opzij schoten. En knallers die kruit lekte op het lontje, maar ik neem altijd zoveel mogelijk maatregelen om ongelukken te voorkomen. Potten vastzetten, pijlen uit een rek schieten. Wat me dan opvalt is dat buren soms veel gevaarlijker doen. Mijn buurman stak een keer een vuurpijl waarvan de stok was afgebroken af. Dat ding knalde gelukkig tussen twee auto's. De kids in de buurt lopen de hele dag met veiligheidsbrilletjes en ik doe dat ook.

Safety first!
 

ief

Registered User
Nooit een ongeluk gehad gelukkig, maar het heeft niet veel gescheeld.
Dit kwam meer door mijn eigen lompe gedrag op jongere leeftijd.
Als je vuurwerk afsteekt hoor je jezelf niet vol te laten lopen met alcohol van te voren.
Gelukkig ben ik nu ouder en wijzer en zie ik de gevaren wel voor wat ze zijn en neem ik de juiste voorzorgsmaatregelen.
 

Maxk666

Registered User
Toen ik klein was vond ik het natuurlijk harstikke leuk om de stokjes van babypijltjes af te breken en dan als een rotje weg te gooien, totdat er eentje 1cm boven mn oog kwam, heb daar echt geluk gehad

ook een keertje een asian thunder tegen mn arm aangekregen, paar brandgaatjes in mn jas, klein blaartje op mn arm en een geweldige piep in mn oren

afgelopen o&n om 12 uur een potje van wolff (volgens mij open season oid) aangestoken die mij stevig genoeg leek om zo neer te zetten, totdat die omviel en letterlijk alle kanten op schoot, waaronder dus ook richting omstanders. daarna alles iets beter vastgezet

ook een keer een fenix die bijna in mn hand afging, was nog de oude versie met het korte lontje, en ik lette even niet op omdat ik een politie-auto zag en toen ging de groene vlam in mn hand af, dus ik snel dat ding weggooien en 2m voor me knalde die. daar schrok ik best wel van :p
 
Bovenaan