Spanisch medium

Braddock

Registered User
Hey mensen, ik heb vandaag 2 soorten vlinders bij een handelaar gekocht.
Ik weet verder niet wat voor type vlinders het zijn, of wat voor kruitinhoud ze hebben. En daarom wou ik vragen of 1 van jullie hier misschien meer over weet;



De bovenste groene vlinder zit per 10 in een doosje (compleet blanco en wit), en er zitten 30 doosjes in een kartonnen doos (er zitten zowel groene, rode en gele vlinders in). De afmetingen zijn 7 cm*2,8 cm en ze hebben allemaal een visco lont. Verder zijn ze omkaft met glanzend papier. Op de kartonnen doos staan verder de volgende gegevens;



Van de onderste vlinder heb ik nog minder gegevens, want die heb ik niet per kartonnen doos gekocht. Maar gewoon een paar losse doosjes (compleet blanco en wit, en ook 10 per doosje). Hiervan zijn de afmetingen 9 cm* 3,4 cm en ze hebben allemaal een time-fused lont. Ze zijn omkaft met dof papier.

Ik heb ze allebei na elkaar afgestoken en het gekke is dat ze even hard knallen, maar de onderste vlinder klinkt iets doffer en heeft een iets grotere druk verplaatsing!
 

von urk

Registered User
Beste Braddock,

Over eerstgenoemde verwijs ik je naar http://www.freakpyromaniacs.com/forum/showthread.php?t=3238&highlight=gekleurde+vlinders (Had je zelf ook achter kunnen komen!)
Over laatstgenoemde:
Deze had je misschien beter kunnen laten liggen, die time-fuse lonten weigeren nogal 's misschien dat je dat nog overkomt..
Bovendien duurt het veel langer dat deze afgaat, in vergelijking met visco. Kwa knal durf ik het verschil tussen deze twee niet te zeggen, simpelweg omdat ik die gekleurde nog nooit heb gehad.
Ik raad ik je aan volgende keer even de "SEARCH" button te gebruiken, dit lost een boel op!

Fijne jaarwisseling (win)
 

moonsmile

Registered User
Ik heb die time fuse vlinders ook en tot dusver geen problemen mee gehad kwa weigering (ongeveer 30 afgestoken), dus laten liggen gaat voor mij niet op.

"Bovendien duurt het veel langer dat deze afgaat, in vergelijking met visco"

Je praat hier nou niet bepaald over tientallen seconden, hooguit 3 seconden verschil, naar mijn mening is dit geen probleem, stuk veiliger en bouwt mooi de spanning op.

Zolang die van mij het blijven doen blijf ik ze kopen.

Greetz
 

MaideneerNo1

Registered User
Als men Time-fuse ontdekt bij vuurwerkstukken mag je (wat mij betreft) nooit zomaar aannemen dat het woord Time in de naam, je dan ook de garantie geeft voor een langere ontstekingstijd. Je weet namelijk niet hoever het andere eind van het 'stengeltje' in een vlinder zit. (vond namelijk de 'fishcrackers' van een 3 tal jaar terug, ook met time-fuse, snel afgaan). P.s. het principe van time-fuse kan wel kloppen, nl dat het geperste kruit in het kokertje wat trager op z'n doel afgaat. Maar er kom ook bij dat, in dat nauwe kanaaltje de vlam eerder verstikken kan. Is mijn idee. En verklaring voor inderdaad af en toe eens wat weigeraars, namelijk de oude spanish crackers en de grotere versie ervan. (ook is het net zo kwetsbaar als een strijkerkop indien beschadigd of ingedeukt)

P.p.s. De gekleurde vlinders zijn niet verkeerd, maar naar mijn idee meer nitraten zonder vlam. Gezien de "beton" eindvullinging in plaats van het klassieke binddraad/touwtje aan beide zijde van de huls.

Vond ook dat de Klassieke vlinders lekkerder klonken, ik denk dat het dan ook te maken heeft met de lucht die er in de huls zat (flashkruit lag los). Wat een lekkere holle klap gaf. Inplaats van de versie van tegenswoordig, waarbij het flashkruit met beton dichtgeperst word. Wat dan wel weer doffer klinkt. (flash heeft namelijk nieeens zoveel weerstand nodig)(win) .
 
Laatst bewerkt:
Bovenaan