Oranjevereniging laat vuurwerk op Koninginnedag vallen

Moontan

Moderator
Medewerker
Oranjevereniging laat vuurwerk op Koninginnedag vallen

WEESP - De kans dat er met Koninginnedag vuurwerk wordt afgestoken in Weesp is zeer gering. Dat vertelt voorzitter Hans Burggraaff van de Oranjevereniging. De rechter heeft de Dierenbescherming in het gelijk gesteld.

"De Dierenbescherming heeft met succes bezwaar gemaakt tegen een besluit van het ministerie van Landbouw om met terugwerkende kracht het vuurwerk wel toe te staan", zo legt Burggraaff uit. Natuurliefhebbers vinden namelijk dat vuurwerk de broedende vogels stoort.

Hans Burggraaff vindt het erg jammer dat de uitspraak het afsteken van vuurwerk in de weg staat. Dit jaar wordt Koningin Beatrix 75 jaar en bestaat het Koninkrijk 200 jaar. "Dat was extra reden voor een feestje, maar wij gaan geen extra moeite meer doen om alsnog vuurwerk te mogen afsteken."

De enige optie is dat een andere partij in het land via een andere manier pogingen gaat doen om toch vuurwerk te mogen afsteken. De uitspraak voor Weesp kan namelijk gevolgen hebben voor alle feesten waar vuurwerk wordt afgestoken in Nederland.



http://www.weespernieuws.nl/Lees/23120/oranjevereniging-laat-vuurwerk-koninginnedag-vallen
 

MrXtremeFireworks

Registered User
Die vogels houden toch ook geen rekening met ons? Die schijten toch ook alles onder? En 10 minuten vuurwerk stoort dan zogenaamd broedende vogels? Waar gaat het toch heen met dit land...
 

blackpowder

Registered User
Dat we niet zomaar alles moeten bebouwen, en vuurwerk kunnen afsteken kan ik me voorstellen.
Maar dat geitenwollesokken gedrag vindt ik persoonlijk erg storend.
Als mens hebben wij door evolutie een voorsprong op dieren en andere wezens op deze planeet. En ja het is goed om met anderen rekening te houden. Maar om over alles op deze manier te klagen had je maar niet door moeten evolueren en in een grot moeten blijven zitten.
 

joszie

Zilveren Member
ik mag aannemen dat het vuurwerk niet in een natuurgebied wordt afgestoken maar in de directe omgeving (zoniet er in) van de stad zelf. Broedende vogels zullen daar niet in grote getale aanwezig zijn. Ook zullen er dan wel meerdere storende elementen zijn die de vogels kunnen verjagen. een beetje muggenzifterij van de bovenste plank.

Laat de dierenbescherming zich meer richten op huisdieren en hun leefomstandigheden.
 

Moontan

Moderator
Medewerker
Dierenbescherming blij nu vuurwerk van de baan is

WEESP - De Dierenbescherming is blij dat het vuurwerk op Koninginnedag van de baan is. De rechter gaf de dierenliefhebbers onlangs alsnog gelijk in hun strijd tegen het geknal. Broedende vogels hebben er te veel last van.

Dat vertellen Kees en Bianca de Graaf, in Weesp vertegenwoordigers van de Dierenbescherming. "We zijn er jaren mee bezig geweest. We wisten dat we gelijk hadden en daarom zijn we blij dat we in het beroep ook ons gelijk hebben gekregen."

De Oranjevereniging vertelde vorige week dat ze na de recente uitspraak van de gemeente geen moeite meer gaan doen voor vuurwerk in Weesp. De Graaf: "Laat het duidelijk zijn, we gunnen ieder zeker zijn feestje. Maar laat die vogels toch gewoon broeden."

De twee hopen dat het vuurwerkverbod landelijk wordt uitgerold. Ze gaan in ieder geval de Partij van de Dieren in de Tweede Kamer vragen om ernaar te kijken.

http://www.weespernieuws.nl/lees/23145/dierenbescherming-blij-nu-vuurwerk-van-de-baan-is
 

san quinton

Registered User
Oh oh oh...dit zijn dus mensen die in hun vrije tijd bij de dierenambulance zitten als semi-vrijwilliger, van gemeenschapsgeld worden betaald en dan vervolgens met dat gemeenschapsgeld een juridische procedure bekostigen tegen een oranjevereniging, die echt niet bulkt van de centen. Met als resultaat, dat de gemeenschap weer een MOOI feestje armer is.
In de middeleeuwen gingen dat soort types aan de schandpaal. Nederland is ziek!!!!!!
 

heartworm

FPM Kalender Beheer
Medewerker
Inderdaad San Quinton, Dit is het begin van het eind. Als rechters dit soort bomenknuffelaars gelijk gaan geven gaan we met rasse schreden de verkeerde kant op.
 
Bovenaan