Ook dit jaar geen vuurwerkvrije zones in Breda

Status
Niet open voor verdere reacties.

Moontan

Moderator
Medewerker
Ook dit jaar geen vuurwerkvrije zones in Breda

BREDA - Breda kent ook in 2015 géén vuurwerkvrije zones en er is ook geen centraal georganiseerd vuurwerk. De gemeente stelt dat vuurwerk afsteken mag, mits het veilig gebeurd en het vuilnis na afloop wordt opgeruimd.

Wel probeert de gemeente ervoor te zorgen dat iedereen zijn of haar vuurwerk veilig en netjes afsteekt en dat er geen illegaal vuurwerk afgestoken wordt. Volgens de gemeente wordt schade aan bankjes, afvalbakken en speeltoestellen praktisch altijd veroorzaakt door illegaal vuurwerk. Dat is natuurlijk sowieso verboden.

Georganiseerd vuurwerk
De gemeente gaat voorlichting geven over het veilig afsteken van vuurwerk. Zo gaat Bureau Halt langs bij basisscholen en gaan jongeren uit de Haagse Beemden op straat in gesprek met leeftijdsgenoten over vuurwerk. Deze jongeren organiseren ook een kleinschalig georganiseerd vuurwerk in de Breda Noord-West, voor alle bewoners van dat stadsdeel.

Hoewel er verder geen georganiseerde vuurwerken zijn, kunnen er in de wijken en dorpen collectieve vieringen van de jaarwisselingen georganiseerd. De gemeente zegt dat toe te juichen, mits het veilig gebeurt. Ook lijkt het de gemeente een goed idee dat het opruimen een sociale activiteit wordt.

Het centrum wordt door de gemeente schoongemaakt, maar in de wijken moeten bewoners dat zelf doen. "Zo voorkom je ook dat kinderen gaan spelen met vuurwerk dat niet is afgegaan", aldus de gemeente.

http://www.dichtbij.nl/breda/112/artikel/4203350/ook-dit-jaar-geen-vuurwerkvrije-zones-in-breda.aspx
 
Status
Niet open voor verdere reacties.
Bovenaan