Het CDA kan het aan banden leggen van persoonlijke vrijheid en verantwoordelijkheid niet steunen

marty

Registered User
Oud en Nieuw als straatfeest
dinsdag 24 januari 2012
Afgelopen oud en nieuw was er weer veel te veel overlast in Hilversum. Maar de grootste schok gaf letterlijk en figuurlijk de illegale vuurwerkbom voor Gooiland. Van vele kanten wordt daarop gereageerd met voorstellen om het afsteken van vuurwerk helemaal te verbieden. Voorstellen om oud en nieuw te gaan vieren met grote anonieme vuurwerk-spektakels, waarna mensen met drank op zich door de stad gaan verspreiden. En dat alles onder het mom van veiligheid.

Het CDA kan het aan banden leggen van persoonlijke vrijheid en verantwoordelijkheid niet steunen. Wij stimuleren liever de sociale cohesie in de straat.
Wij kiezen voor een vlucht naar voren; Stimuleer dat mensen met oud en nieuw in hun eigen straat de buren ontmoeten, samen vuurwerk afsteken, samen het nieuwe jaar ingaan en samen eventuele excessen voortijdig in de kiem smoren. Kleinschalig, persoonlijk, en met de sterke arm van de politie achter de hand.

Het maatschappelijke probleem van de overlast met oud en nieuw moet niet gebagatelliseerd worden. Het is absoluut onacceptabel dat er grootschalig vernielingen plaatsvinden. De milieubelasting en overlast voor dieren, kinderen, etc is groot. Wat echter vergeten wordt is hoeveel mensen genieten van het vuurwerk. Het vuurwerk van anderen, maar vooral van het vuurwerk dat ze zelf mogen afsteken. Hoeveel buurtcohesie er ontstaat wanneer mensen elkaar op straat een goed nieuwjaar wensen. Hoeveel minder vervuilend het reguliere vuurwerk al is door steeds strengere milieu-eisen.

De roep om steeds maar meer overheidsregels is niet de oplossing. Er zijn al jaren erg veel regels om de uitwassen aan te pakken. Er werd gewoon niet gehandhaafd, in plaats daarvan accepteerden we met z’n allen de vernielingen, de overlast. Regels werden niet voldoende uitgelegd, overtreding werd gedoogd, en daarom liepen de oud en nieuw-vieringen steeds verder uit de hand.

Laat mensen nu gewoon vrij in de afweging wat ze doen. Bedenk slimme manieren om de genoemde problemen te bestrijden. Met andere woorden, ga door op de ingeslagen weg van de laatste jaren. Er is een kentering zichtbaar. De overlast neemt af, en wanneer we doorgaan met voorlichting van de risico’s, doorgaan met het terugdringen van (illegaal) vuurwerk, doorgaan met preventief de raddraaiers erop wijzen dat vernielingen ook met oud en nieuw niet acceptabel zijn (de brandweer weet precies waar problemen gaan ontstaan), en daadwerkelijk de financiële schade keihard verhalen op (de ouders van) de daders, dan kunnen we van oud en nieuw een grandioos straatfeest maken.

Kortom, waar kiezen we voor? Een anoniem feest-spectakel op centrale vuurwerk-afsteekplekken, met nieuwe overlast-problemen. Of leggen we de verantwoordelijkheid bij de mensen en nodigen we de mensen uit om van oud en nieuw een buurtfeest te maken, waarbij ze zelf primair verantwoordelijk zijn voor de veiligheid. Zoals het altijd geweest is.

Aernoud Olde, CDA-lid
 

Moontan

Moderator
Medewerker
Hulde voor deze politicus. Eindelijk ééntje die heel goed over alles heeft nagedacht en met een redelijk goed alternatief komt.!!
 

TheChain

Registered User
Heel goed onder woorden gebracht door deze heer. Alleen is hij volgens mij geen politicus maar een (gewoon) lid. Hopen dus dat de gehele partij er zo over denkt!
 

ifeelfine

Registered User
nu is het CDA nou niet de meest betrouwbare politieke partij maar hier hebben ze duidelijk over nagedacht. Een argument wat ik vaak (van onze kant mis) bij geen vuurwerk ook niemand meer die zijn buren een gelukkig nieuwjaar wenst. Dus verlies aan sociale cohesie. En dat is al zo ontzettend het geval in dit land
 

gaittoet

Registered User
Inderdaad ik ben het helemaal met deze persoon eens.
Al het vuurwerk krijgt een CE-keurmerk, waardoor het minder vervuilend en minder gevaarlijk is, mooier is enz.
Laten we nou eens met z'n allen gewoon ouderwets genieten van deze traditie, ipv. alles maar te verbieden.
Er zijn al zoveel leuke dingen verboden!
En dat noemt zich een democratie waar je steeds minder mag, steeds minder vrijheden. Nou, niet dus.
Ik stem in ieder geval NIET op 1 van die linkse partijen zoals gl.
 
Bovenaan