Gekkenhuis bij start vuurwerkverkoop in Kranenburg

Moontan

Moderator
Medewerker
Gekkenhuis bij start vuurwerkverkoop in Kranenburg

KRANENBURG - Terwijl het nog pikdonker is, staan dinsdagmorgen bijna alle parkeerplaatsen van de Einkaufs Arena in Kranenburg al vol. In de straten van van het dorpje is het filerijden geblazen. Vanuit Nederland komt een eindeloze rij auto's aangereden. Allemaal op weg naar een volle achterbak met Duits vuurwerk.

Voor de Aldi in Kranenburg staat een lange rij. Allemaal Nederlanders met lege booschappenkarretjes. Het zijn vooral mannen, in alle leeftijden. Veel mannen met tienerzonen vooral. Vrouwen zijn er om half acht 's morgens nog niet te vinden.

10 verkooppunten
Kranenburg telt dit jaar 10 verkooppunten van vuurwerk. De grootsten zijn de Aldi, Rewe en Penny Markt. Deze supermarktketens doen in de laatste dagen van het oude jaar geweldige zaken. Het vuurwerk is bij tijd en wijle niet aan te slepen.

Volle wagens
De Nederlanders die hier massaal inslaan komen ook niet voor 1 of 2 pakketjes, zo blijkt. De winkelwagens worden in de regel helemaal gevuld. De kofferbak van de meeste auto's is dan ook propvol. Hier wordt ingeslagen door de echte vuurwerkfanaten. Die soms van heinde en ver naar de Duitse grensstreek komen rijden.

http://www.gelderlander.nl/regio/ni...start-vuurwerkverkoop-in-kranenburg-1.5580029
 
Bovenaan