• Freakpyromaniacs Copyrights

    -Nederlands De auteursrechten van teksten (exclusief door bezoekers geposte teksten op het forum) en beeld- en/of filmmateriaal (exclusief door derden ingezonden beeld- en/of filmmateriaal) op deze website liggen bij Freakpyromaniacs. Niets uit deze website mag worden verveelvoudigd en/of openbaar gemaakt via internet, fotokopie of op welke andere wijze dan ook zonder voorafgaande schriftelijke toestemming van Freakpyromaniacs.

    -English The copyright of all texts (excluding texts from visitors on the forums) and (motion) pictures (excluding those provided to Freakpyromaniacs by third parties) lies with Freakpyromaniacs. No part of this website may be reproduced transmitted or utilized in any form or by any means, internet, photocopying or otherwise without written permission of Freakpyromaniacs.

Benzine bommen tydens vw show

Vinnie

FPM Kalender Beheer
Medewerker
Vroeger was alles beter !!

Nog iets wat de firma van wagenvoort veel gebruikte in show zijn de benzine bommen. zelfs 25 liter brandstof wat ze de hemel in lieten knallen.
(geef geen uitleg over hoe ze gemaakt werden!!)
in mijn ogen nog steeds iets spectaculairs , want zelfs van een grote afstand voel je gewoon de warmte. en menig mens weet namelijk niet wat er gebeurde .
(Ik heb ze vroeger gezien in Doetichem, Lelystad, Harderwijk en Hoogvliet)

KLIK HIER voor het filmpje van de bezinebom (werd geschoten in Hoogliet)
 
Zo,dat is echt heel speciaal,en prachtig om te zien(bigg)

Werd zoiets ook niet gedaan tijdens de Mascleta in Nederland vorig jaar?

Dit soort dingen zie je ook nog op de open dagen van de luchtmacht.Dan wordt er een "aanval" gedaan op de basis,en dit soort dingen stellen ontploffende bommen voor.
Die klap is echt enorm en de druk op honderden meters nog voelbaar.

Echt heel mooi filmpje!
 
Helaas worden deze "benzinebommen" niet meer toegelaten in nederlandse shows. Ze zijn niet te defineren als vuurwerk en worden gezien als het toevoegen van een gevaarlijke stof aan het vuurwerk, hetgeen niet toegestaan is. De laatste keer dat ze gebruikt zijn was volgens mij idd. in Doetinchem. Gaf zeker een spectaculair tintje als afsluiting van de mascleta toen. Misschien dat we ze ooit nog terug gaan zien als de heren ambtenaren met hun handen over het hart strijken en het weer toe willen staan.

Maar er zijn wel meer dingen die ik graag in nederlandse shows tegen wil komen. Neem nou bijv. pijlen of stijgkronen, die zie je nooit meer omdat ze wegbezuinigd worden en de veiligheidsafstanden te groot zijn. De shows van tegenwoordig bevatten geen echt spectaculaire dingen meer voor de echte freaks. Dat komt omdat zij vergelijkingen maken met grote shows in het buitenland, waar enorme budgetten zijn. Verder kopen freaks zelf illegaal het spul wat de vuurwerkbranche ook gebruikt in hun shows. Dan gaat de lol er snel af want dat is dan niet speciaal meer.
Voor de gewone mensen is het misschien nog leuk, maar dat word ook steeds minder omdat ze het showtje al eerder gezien hebben.
De eerste die vernieuwende dingen durft te doen, trekt meteen de aandacht.
Je loopt daarbij een risico maar eens zullen ze wel moeten, omdat anders een ander het gaat doen en dan loop je achter de feiten aan en moeten je bunkers eerst leeg.

Misschien moeten we er een poll aan wagen: wat willen we graag zien in een show/wat missen we.

En de 2e : Wie wil er wat anders zien als de standaard show.
Liever een show van maar 10 min. met duurdere kwaliteit bommen met lange standtijden dan 1 van 15 min met de standaard zooi. (voor hetzelfde budget)

Ik snap best dat de opdrachtgever veel vw wil voor zo weinig mogelijk geld,
maar dat omslagpunt moet toch eens bereikt kunnen worden. Advies van de vuurwerkbranche of de VEN kan daarin een rol spelen.

Tommy-gun
 
Laatst bewerkt:
Ik kan me herinneren dat ik in six flags wel eens bij zo een batman/superman show heb gezeten waar ze ook dit soort dingen gebruikten om het spannend te maken en ik weet nog wel dat de warmte je echt om de oren sloeg en dat waren kleintjes (spinny)
Kleine dingetje ook nog...Wat staan jullie dichtbij zeg pffff nog zoiets wat je niet meer ziet!!!
(radar)
 
Ik kan me nog herinneren dat vele mensen in hoogvliet na afloop van de show dachten dat er wat verkeerd was gegaan...
Wel prachtig om dit nog een keer terug te zien, de shows in hoogvliet waren vroeger altijd erg mooi.
Was dit ook de show dat er begonnen werd met een paar keiharde knallen op de grond?
 
Back
Bovenaan