Vuurwerkdealer komt goed weg

Moontan

Moderator
Medewerker
Vuurwerkdealer komt goed weg

HAARLEM - Honderden kilo’s (il)legaal vuurwerk, nepwapens, zo’n zeventig gram wiet en ook nog wat coke. Dat had Willem K. (60) in 2009 voorhanden, het vuurwerk verhandelde hij. K. kwam vanmiddag volgens de rechter goed weg: 80 uur taakstraf.

K.’s handel kwam aan het licht toen iemand in 2008 in een supermarkt in Parkwijk een bestellijst van vuurwerk op het kopieerapparaat had laten slingeren. De politie stelde hierop een onderzoek in, waarna de eigenaar van de lijst werd opgespeurd. Na het aftappen van diens telefoon, kwam onder anderen K. bovendrijven.

Agenten luisterden vervolgens ook K. een poosje af en grepen in toen hij aan twee Turkse mannen voor 900 euro aan vuurwerk verkocht. In november 2009 doorzocht de politie K.’s huis en trof 110 kilo aan onder anderen nitraatklappers, Chinese ratelbanden en een signaalraket aan. In een garage verderop en in zijn auto lag voor nog eens 128 kilo aan dezelfde spullen.

Naast het feit dat K. zonder vergunning ruimschoots de toegestane hoeveelheid van toentertijd tien kilogram opsloeg, was een deel illegaal, te zwaar en zat nergens een Nederlandse gebruiksaanwijzing bij.

http://www.haarlemsdagblad.nl/regionaal/article23196843.ece/Vuurwerkdealer-komt-goed-weg
 

GMP82

Zilveren Member
euhm.... 1e zin

Honderden kilo’s (il)legaal vuurwerk, nepwapens, zo’n zeventig gram wiet en ook nog wat coke
 

Dim

Product Beheer
Medewerker
euhm.... 1e zin

Honderden kilo’s (il)legaal vuurwerk, nepwapens, zo’n zeventig gram wiet en ook nog wat coke

Raar artikel, zou kunnen dat hij 80 uur bezemen heeft gekregen voor al deze strafbare feiten bij elkaar, maar het zou ook kunnen dat dit alleen is voor z'n vuurwerkgebeuren.
 

GMP82

Zilveren Member
Ik ging uit van een totaalstraf... maar zoals jij het nu zegt, kan het natuurlijk ook........

Blijft wel weer bijzondere journalistiek om het vuurwerk te benadrukken.
 

Tony

Administrator
Medewerker
Ik ging uit van een totaalstraf... maar zoals jij het nu zegt, kan het natuurlijk ook........

Blijft wel weer bijzondere journalistiek om het vuurwerk te benadrukken.

Ja inderdaad. Je word er soms zo moe van.
Nep journalisten zijn het.
 

bridge

Bronzen Member
9 van de tien x dat er gepubliceerd wordt over een rechtszaak klopt er heel veel niet. Dat is niet alleen bij vuurwerkzaken zo.

80 uur is inderdaad erg weining voor deze feiten. Heeft vermoedelijk voor een deel te maken met t gegeven dat de feiten oud zijn, uit 2009. Als iemand niety binnen 2 jaar voor de rechter is, dan heeft dat consequenties voor de strafmaat. Verder weet je natuurlijk niet wat de persoonlijke omstandigheden zijn, waarop een beroep is gedaan door de verdediging. Mss is de man ernstig ziek, is zijn vrouw net overleden. Dat soort dingen.
 
Bovenaan