Politie vindt 3100 kg illegaal Pools vuurwerk

KoenL

Registered User
DEN HAAG - In samenwerking met andere politiekorpsen hebben de politiekorpsen Haaglanden en Hollands Midden de afgelopen tijd op diverse plaatsen in het land zwaar illegaal vuurwerk uit Polen gevonden.

Het vuurwerk werd via een transportbedrijf in Nederland geïmporteerd. Het bedrijf wist niet dat er vuurwerk in de pakketten zat. Dat liet de politie weten. In totaal is beslag gelegd op ruim 3100 kilo.

Het vuurwerk werd veelal via internet besteld. De politie onderzocht ruim 240 leveringen.


In Den Haag en verder onder meer in Zoetermeer, Noordwijk, Alphen aan den Rijn en Sassenheim is illegaal vuurwerk na huiszoekingen gevonden. Ruim 20 personen zijn aangehouden.

De politie kwam ook in actie in de regio's Amsterdam, Groningen en Rotterdam.

Bron:
http://www.nu.nl/binnenland/2666340/politie-vindt-3100-kg-illegaal-pools-vuurwerk.html
 

Galaxis

Registered User
Dat poolse vuurwerk via internet bestellen begint echt een drama te worden. Het wordt er voor ons niet beter op , weer een stap dichter bij een vuurwerkverbod.
 

painkiller

Registered User
Dacht eerst dat de berichten bangmakerij waren maar er worden er nu wel heel veel gepakt!
Ik denk dat meneer agent bij gls op de koffie is geweest.
 

KoenL

Registered User
Grote vangst illegaal vuurwerk in Leiden e.o.
LEIDEN - Bij een grote opsporingsactie naar illegaal vuurwerk heeft de politie heeft ruim 3100 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. Bij deze actie werden ook 13 huizen in deze regio doorzocht. Daarbij werden 13, deels minderjarige, mensen aangehouden en trof de politie in totaal 110 kilo illegaal, erg zwaar professioneel vuurwerk aan.

De politie startte de grootschalige opsporingsactie toen ze begin oktober bij een 14-jarige jongen in Ypenburg-Leidschenveen 130 kilo illegaal vuurwerk aantroffen. De jongen bleek het vuurwerk via internet bij een Pools bedrijf te hebben besteld. Via het Nederlandse transportbedrijf dat de internetbestellingen afleverde kwam de politie terecht bij 240 adressen door het hele land.

De doorzochte woningen in deze regio waren in Voorschoten, Katwijk (2), Noordwijk, Voorhout, Alphen aan den Rijn, Zevenhoven (2), Moordrecht, Waddinxveen, Sassenheim (2) en Warmond. In één geval betrof het zelfs zulk zwaar vuurwerk dat de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is ingeschakeld om het vuurwerk uit het huis te verwijderen.

Tot grote verontrusting van de politie bleek een groot deel van de mensen die het illegale vuurwerk hadden besteld minderjarig en nog thuiswonend. De ouders bleken niet op de hoogte te zijn van de explosieven die in het huis verborgen waren.
 

Pancake77

Registered User
hmmz ouders niet op de hoogte, als het pakketje wordt afgeleverd ook niet aanwezig dus?
blijkt maar weer dat werken(2 verdieners) belangrijker is dan het opvoeden van de kroost.
 

Dim

Product Beheer
Medewerker
De jongen bleek het vuurwerk via internet bij een Pools bedrijf te hebben besteld. Via het Nederlandse transportbedrijf dat de internetbestellingen afleverde kwam de politie terecht bij 240 adressen door het hele land.

Was al tegen bestellen en verzenden, maar hier maak je duidelijk uit op dat de transportbedrijven allen weten wat ze aan het vervoeren zijn. En blijkbaar het risico bewust hebben genomen.
 

painkiller

Registered User
Dat denk ik niet.
Het pakket gaat volgens mij eerst naar een sorteercentrum in polen en word daar vervolgens opgehaald door het desbetreffende nederlands bedrijf. Ik neem niet dat het transportbedrijf rechtstreeks bij de internetwinkel de pakketen op gaat halen.
 

kingmokum

Banned
Transport bedrijven weten donders goed wat ze vervoeren.
Echter is er een wet die controle op post verzending tegen gaat.

Daarnaast vind het vervoersbedrijf de extra klandizie mooi meegenomen.
 

Tony

Administrator
Medewerker
Transport bedrijven weten donders goed wat ze vervoeren.
Echter is er een wet die controle op post verzending tegen gaat.

Daarnaast vind het vervoersbedrijf de extra klandizie mooi meegenomen.

Als het goed is weten ze niet wat ze vervoeren. Dat kan alleen 100% zijn als ze de dozen open maken.
Voor de rest kan je er van alles opzetten waar geen haan naar zal kraaien.
 

KoenL

Registered User
Transport bedrijven weten donders goed wat ze vervoeren.
Echter is er een wet die controle op post verzending tegen gaat.

Daarnaast vind het vervoersbedrijf de extra klandizie mooi meegenomen.

Hoe weet je dat zo zeker? Als ik een pakketje met tienduizend stickers 'breekbaar' erop verstuur, komt de inhoud alsnog kapot/gebroken aan. Als ze de tekst 'breekbaar' niet eens begrijpen, laat staan dat ze iets achter 'Bombashop' of Polen zoeken. Alhoewel in het laatste misschien wel verandering is gekomen.
 

Yvez

Registered User
Pools vuurwerk...ik wist niet dat ze daar ook vw maken joh...mja wat kan een transport bedrijf eraan doen. Het is tenslotte een transporteur, geen douane.
 

DsNL

Registered User
Ik dacht ook dat het eerst bangmakerij was, maar je merkt dat ze het nu wel allemaal erg serieus aanpakken!
Eigenlijk speelt dit al jaren, maar nu het in de media komt moeten de coppers er direct weer achteraan.
 

Moontan

Moderator
Medewerker
Illegaal vuurwerk uit Polen ook in Moordrecht aangetroffen

Illegaal vuurwerk uit Polen ook in Moordrecht aangetroffen

Een groot landelijk politieonderzoek naar illegaal vuurwerk heeft in totaal 3100 kilo zeer gevaarlijk vuurwerk opgeleverd. Ook in Moordrecht werd in een woning vuurwerk aangetroffen.

Het onderzoek startte begin oktober toen bij een 14-jarige jongen in Ypenburg-Leidschenveen een hoeveelheid vuurwerk werd aangetroffen. Bij deze jongen nam de politie 130 kilo in beslag. Uit dat onderzoek bleek onder meer dat het vuurwerk via een website uit Polen werd besteld en onder meer werd aangeleverd door een transportbedrijf uit Nederland. Dit bedrijf had geen kennis van de inhoud van de pakketten. In totaal werden ruim 240 levering door heel Nederland onderzocht.

In totaal zijn er dertien adressen in de regio Hollands Midden bezocht. Hierbij zijn dertien personen aangehouden en werd het aanwezige vuurwerk, 110 kilo, in beslaggenomen. In vrijwel alle gevallen betrof het zeer zwaar vuurwerk. In één geval betrof het zelfs zulk zwaar vuurwerk dat de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is ingeschakeld voor de veilige verwijdering van het vuurwerk.

De bezochte woningen waren in Voorschoten, Katwijk (2), Noordwijk, Voorhout, Alphen aan den Rijn, Zevenhoven (2), Moordrecht, Waddinxveen, Sassenheim (2) en Warmond.

Bezorgdheid om illegaal vuurwerk
Politie Haaglanden en politie Hollands Midden vinden het zorgwekkend dat in veel gevallen het vuurwerk is aangetroffen bij thuiswonende, al dan niet minderjarige jongeren. De ouders blijken zich niet bewust van de enorme kracht van het vuurwerk en het gevaar waaraan zij zichzelf en hun kinderen blootstellen.

Met name ouders worden gewezen op de gevaren van vuurwerk dat via internet in het buitenland is besteld en met een postorderbedrijf aan huis wordt bezorgd. Daarbij wordt opgemerkt dat de invoer van vuurwerk via internetsites in alle gevallen illegaal is. De politie zal de komende maanden hard optreden tegen dergelijk ingevoerd vuurwerk.

Illegale opslag
Het opslaan van grote hoeveelheden vuurwerk in een omgeving die niet voldoet aan de inrichting cq veiligheidseisen, bv een woning of een garage, levert enorm brand- en ontploffingsgevaar op. De politie waarschuwt voor het opslaan van grote hoeveelheden illegaal vuurwerk. Daarnaast merkt de politie dat jongeren het veelal illegaal en zwaarder vuurwerk gebruiken om daarmee vernielingen aan te richten aan het straatmeubilair zoals een abri, postbus, vuilnisbak of anderszins. Vele van dergelijke goederen gingen de afgelopen jaren de lucht in. De schade bedroeg vele duizenden euro's.

Straffen
Het Korps heeft met het Openbaar Ministerie (OM) afspraken gemaakt over de vervolging van de handel, opslag en afsteken van illegaal vuurwerk. In combinatie met het opblazen en of vernielen van straatmeubilair gaat het OM forse straffen eisen. Straffen die kunnen leiden tot enkele weken hechtenis en of gevangenisstraf.

Bel M!
Heeft u het idee dat er bij u in de omgeving vuurwerk opgeslagen ligt of op een niet toegestane manier verhandeld wordt? Bel direct met Meld Misdaad Anoniem, via het gratis nummer 0800-7000.

http://omroepzuidplas.nl/artikel/2011/11/15/illegaal-vuurwerk-uit-polen-ook-moordrecht-aangetroffen
 
Bovenaan