Demo Halle

Moontan

Moderator
Medewerker
Demo Halle

Wanneer: 13 december 2014
Wat : Product demo
Lijnen : barely legal/X-perince/x-treme/vuurwerktotaal/free style/ herlat.
Waar : voetbalveld vv Halle
Winkel: Vuurwerk Halle Harrie Boem
Aanvang : 19.30 uur. .(terrrein open om 19.00 uur)
 

Moontan

Moderator
Medewerker
Vuurwerkshow op Meisterskamp om collectie te presenteren
Verkoop vuurwerk via winkel en webshop


Halle - Drie dagen per jaar heeft Harrie Mellendijk, beter bekend als ‘Harrie Boem’, zijn winkel aan de Dorpsstraat in Halle slechts geopend. Toch houdt hij zich, samen met zijn broer Richard, het hele jaar bezig met vuurwerk en vuurwerkshows. Zo ontwikkelde hij, samen met Tante Rikie, in het afgelopen jaar nog een compleet nieuwe show voor de Zwarte Cross en verzorgde hij op diverse festivals, maar ook op bruiloften en allerlei andere feesten vuurwerk ter verhoging van de feestvreugde. De maand december staat in het teken van het consumentenvuurwerk, dat op de laatste drie dagen van het jaar verkocht mag worden.

Door alle activiteiten heeft Harrie zich ontwikkeld tot een expert, die daarnaast ook liefhebber is. Hij weet precies wat er te koop is. Aanstaande zaterdag 13 december laat hij op sportpark Meisterskamp het mooiste uit de collectie zien tijdens een show, die om 19.30 uur begint. Harrie: “De kantine van de voetbalvereniging is open, er is koffie/thee en we laten zien wat er zoal te koop is. Tante Rikie is uitgenodigd om haar kruittuintje te komen aansteken.”
Vorig jaar deed Harrie een poging om ook in Hengelo (G) een verkooppunt in te richten, maar dit bleek toch te veel te worden, vooral ook om alle veiligheidsvoorschriften, die in acht moeten worden genomen. Dit jaar dus alleen een winkel in Halle en daarnaast de webshop op de website www.harrieboem.nl. Harrie: “De webshop is nu al geopend. Mensen kunnen hun bestelling opgeven, die dan tijdens de openingstijden van de winkel in Halle kan worden afgehaald.”
In de webshop staan meerdere speciale aanbiedingen. Harrie: “We zijn dit jaar toch scherp in de prijs. Iedereen moet betaalbaar lekker vuurwerk af kunnen steken.”
Harrie merkt wel een verdere verschuiving van knalvuurwerk naar siervuurwerk. Hij schat in dat nu zo’n 70% van het vuurwerk siervuurwerk is. Hij hoopt wel dat de huidige overheidsregels niet verder aangescherpt worden. Harrie: “Dit jaar mag vanaf 18.00 uur vuurwerk afgestoken worden en dat moet ook zo blijven. De branche doet er zelf ook alles aan om het geheel veilig te houden en gevaarlijk materiaal wordt uit de productie gehaald. Als man met passie voor vuurwerk hoop ik toch dat de traditie van vuurwerk met oud en nieuw blijft bestaan.”
Het blijft een vreemde vorm van detailhandel. Drie dagen per jaar open met een landelijke omzet van meer dan 65 miljoen Euro. Harrie en Richard zijn er het hele jaar mee bezig, maar genieten die laatste dagen van het jaar van de ‘reuring’ in hun winkel aan de Dorpsstraat en het massale afsteken rond de jaarwisseling.


http://www.contact.nl/regio/artikel...ren--verkoop-vuurwerk-via---winkel-en-webshop
 
Bovenaan