De Colm verwacht tikje door vuurwerkregels

Moontan

Moderator
Medewerker
De Colm verwacht tikje door vuurwerkregels

De Colm verwacht dat zij door aanscherping van de verkoopperiode van vuurwerk getroffen zal worden. "Maar beperkt", laat eigenaar Freek Nijkamp weten. Het hoveniersbedrijf verkoopt ieder jaar drie dagen lang vuurwerk. Maar als het aan het kabinet ligt, wordt dat nog dit jaar teruggebracht naar twee dagen.

"Op 1 januari kan ik pas vertellen wat voor een effect het heeft gehad, maar ik denk dat de maatregel ons wel zal treffen. Aan de andere kant zal de voorverkoop wat meer gaan aantrekken, zodat de klant meer zekerheid heeft dat de gewenste artikelen verkrijgbaar zijn. Dat is dan wel weer wat gunstiger voor ons", vertelt Nijkamp.

In Den Haag wordt ook gesproken over het verkorten van de afsteektijd. Waar je nu nog op oudejaarsdag vanaf 10.00 mag knallen, zou dat dit jaar al worden aangepast naar 18.00 uur. "Dat zal zeer moeilijk te handhaven zijn", verwacht Nijkamp. "Ik verwacht ook dat door deze maatregelen meer illegaal vuurwerk gekocht gaat worden."

http://www.deventercentraal.nl/article.php?action=showarticle&id=20640
 
Bovenaan