Belg bereidde in Baarle-Nassau bomaanslag voor

Moontan

Moderator
Medewerker
Belg bereidde in Baarle-Nassau bomaanslag voor

BREDA - Een 39-jarige Belg die in februari werd opgepakt op bungalowpark L´air Pur in Baarle-Nassau wilde een bomaanslag plegen. Tot die conclusie komt de rechtbank in Breda.
De politie pakte de man op 14 februari op tijdens een onderzoek naar drugs. Hij had alle spullen in huis om een zogenoemde pijpbom te maken. De politie vond onder meer vuurwerk, een aluminium buis, kruit, spijkers en klei. Een deel van de spullen was al samengevoegd. De verdachte had het kruit luchtdicht verpakt met de bedoeling dat de explosievenspeurhond van de politie het niet zou ontdekken.

Vuurwerk voor jaarwisseling
De Belg ontkent dat hij van plan was een explosief te maken en te gebruiken. Hij vertelde tegen de rechter dat hij van kleins af aan geinteresseerd is in spullen die met het leger te maken hebben. Het vuurwerk dat in de vakantiebugalow lag, was volgens de Belg bedoeld voor de jaarwisseling. Met de andere spullen wilde hij een kooi voor de tropische vogel van zijn huisgenoot maken.

De rechter denkt wel genoeg bewijs te hebben voor het voorbereiden van een aanslag. Waar de man die zou hebben willen plegen is niet bekend. Voor het voorbereiden van de bomaanslag en voor drugsbezit moet de Belg twee jaar de cel in. Vorig jaar is de man in België veroordeeld voor een soortgelijk strafbaar feit. In dat onderzoek vond de politie op de laptop van de man ondermeer handboeken om bommen te maken.

Ook huisgenoot in cel
De voormalige huisgenoot van de man kreeg honderd dagen cel vanwege de drugs in het vakantiehuisje.

http://www.omroepbrabant.nl/?news/179302662/Belg+bereidde+in+Baarle-Nassau+bomaanslag+voor.aspx
 
Bovenaan