120 uur werken vanwege een partij vuurwerk

Moontan

Moderator
Medewerker
120 uur werken voor bezit illegaal vuurwerk

HAARLEM - De 49-jarige G.M. uit Purmerend is vrijdag door de economische politierechter in Haarlem veroordeeld tot 120 uur werken, omdat bij hem in november 2012 in Zaandam ruim 460 kilo illegaal vuurwerk is aangetroffen. De rechter heeft daarnaast een bedrag van 500 euro verbeurd verklaard.

De enorme partij vuurwerk bevond zich in een bestelbus die bij een bedrijf aan de Gerrit Bolkade in Zaandam stond geparkeerd. De politie kwam M. op het spoor in het onderzoek naar een medeverdachte, die al eerder was veroordeeld voor illegaal vuurwerk. In de bestelauto lagen 47 dozen met Chinese rollen en twee dozen met harde knallers die niet in Nederland zijn toegestaan.

Aanvankelijk verklaarde de Purmerender bij de politie dat hij de bus alleen maar had opgehaald, maar later gaf hij toe dat hij het vuurwerk had gekregen van iemand die hem nog 5000 euro schuldig was. De partij vuurwerk zou 2400 euro waard zijn.

De Purmerender vroeg de rechtbank deze week om uitstel van zijn strafzaak, omdat hij met zware griep op bed zou liggen. Officier van justitie Beune vertrouwde dat verzoek gisteren niet, omdat de man wel vaker schitterde door afwezigheid. Zij vroeg de zaak dan maar zonder de verdachte af te doen, dus bij verstek.

Politierechter Grosheide honoreerde het verzoek van de officier. Zij legde ook dezelfde straf als de aanklaagster eiste: een werkstraf van 120 uur.

http://www.noordhollandsdagblad.nl/...oor-bezit-illegaal-vuurwerk_?lref=r_regionaal
 

potige_smurf

Registered User
Dan mag hij niet klagen is mijn eerste reactie.120 uur werkstraf.Had anders kunnen aflopen als meneer/mevrouw de rechter een slechte dag had denk ik zo.
 

Dennis010

Registered User
Weer eens complete willekeur in ons rechtsysteem. 32 uur taakstraf voor 1 Cobra 6, 120 uur voor 460 kg. Ben ik nou zo slim of......
 

kingmokum

Banned
Jij stak die cobra af in een mensen menigte, logisch dus.

Daarnaast hebben we het hier over chinese rollen en wat nitraatjes, groot verschil met jou 6 handgranaatkracht bom!
 

kingmokum

Banned
Ik zit je ook maar wat te fokken hoor, ik hoor bij iedere rechtbank verschillende straffen voor ongeveer het zelfde delict.

Komt ook doordat de kennis vwb. vuurwerk gewoon ontbreekt.

Nog 2 jaar dan is je voorwaardelijk voorbij neem ik aan?
 

Dennis010

Registered User
Anderhalf nog maar joh, dan koop ik gelijk de dan inmiddels op de markt zijnde Cobra 19 :) 750 gram jonguh! Kan makkelijk in bewoond gebied. De mensen die daar over klagen zijn gewoon zeikerds ;-)
 
Bovenaan